گسترده نظری و پیشینه پژوهشی تعاریف و تاریخچه طرحواره های ناسازگار اولیه

گسترده نظری و پیشینه پژوهشی تعاریف و تاریخچه طرحواره های ناسازگار اولیه

برچسب ها:
گسترده نظری و پیشینه پژوهشی تعاریف و تاریخچه طرحواره های ناسازگار اولیهمبانی نظری طرحواره های ناسازگار اولیهپیشینه تحقیق طرحواره های ناسازگار اولیهپیشینه پژوهش طرحواره های ناسازگار اولیهادبیات نظری طرحواره های ناسازگار اولیه

رفتن به سایت اصلی

گسترده نظری و پیشینه پژوهشی تعاریف و تاریخچه طرحواره های ناسازگار اولیه

دسته بندي : مبانی نظری

جزئیات و دریافت
گزارش فایل

گسترده نظری و پیشینه پژوهشی تعاریف و تاریخچه طرحواره های ناسازگار اولیه
در 39 صفحه در قالب word , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت استفاده.

مشخصات محصول:
توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

کاربردهای مطلب:
منبعی برای فصل دوم پایان نامه، استفاده در بیان مسئله و پیشینه تحقیق و پروپوزال، استفاده در مقاله علمی پژوهشی، استفاده در تحقیق و پژوهش ها، استفاده آموزشی و مطالعه آزاد، آشنایی با اصول روش تحقیق دانشگاهی

قسمتهایی از مبانی نظری:

 

تاریخچه طرحواره
 طرحواره به طور کلی به عنوان ساختار ، قالب   یا چارچوب   تعریف می شود. در فلسفه یونان باستان قدیم منطقیون رواقی ، مخصوصا فروسیپوس  اصول منطقی را در قالب طرحواره ی استنباط  مطرح کردند (نوسبام ،1994 به نقل از یانگ و همکاران 2003) و از آنچه بین همه اعضا یک طبقه مشترک است .همچنین بعضی از حوزه های گوناگون دیگری که در آن از مفهوم طرحواره استفاده شده است، شامل نظریه مجموعه ها، هندسه جبری، آموزش، نقدهای ادبی، و برنامه نویسی کامپیوتری است. زیربنای نظریه طرحواره در کارهای ایمانوئل کانت (1929،1781) ردیابی می شود. او توصیف کرد که طرحواره ی سگ یک الگوی ذهنی است که می تواند تصویر یک سگ چهارپا را در کلیتی توضیح دهد که بدون محدودیت برای تجربه ی هر تصویر معین یا بازنمایی هر تصویر ممکن به صورت ملموس و عینی می باشد(آجیده ،2003). طرحواره در نظام فلسفی کانت به عنوان «درک ودریافت نقطه اشتراک تمام عناصر یک  مجموعه» تعریف می شود. او معتقد بود ادراک و حافظه، نتیجه تجارب حسی دنیای خارج هستند که تحت ساختارهای شناختی متأثرمی شوند و تغییر شکل می دهند(پیس ،1988؛ استین ،1992 و استین و یانگ،1992).
کسی که اولین بار مفهوم طرحواره را بسط داد بارتلت  در سال 1930 بود .بارتلت(1932)  با بسط نظریه طرحواره اش برای روان شناسان عصر خود یک چهارچوب طرحواره ایجاد کرد و در رابطه با اطلاعات جدید به تأثیر آگاهی قبلی بر ادراک و حافظه پرداخت. او دریافت فراخوانی حافظه الزاما توسط سرشت و منش تعیین می شود و گذشته فرد در جریان رویدادهای کنونی به طور مداوم بازسازی می شود. متخصصان بالینی قبل از1980، اختلالات شخصیت را با اصطلاح منش مشخص می کردند. امروزه در ارتباط با بعد روان شناسی، برای اختلالات شخصیت به جای واژه منش از اصطلاح طرحواره استفاده می شود. بیشتر اوقات اگر نگوییم همیشه، فرآیندهای مربوط به طرحواره به صورت خودکار و بدون آگاهی بر بخشی از سیستم دریافتی ـ ادراکی ما اتفاق می افتد. بدین ترتیب از اوایل دهه ی 1980، نظریه طرحواره وسیله ای مقدماتی برای درک جنبه های روان شناختی فرهنگ نیز شده است. واژه طرحواره در روان شناسی و به طور گسترده تر در حوزه شناختی، تاریخچه ای غنی و برجسته دارد. در حوزه رشد شناختی، طرحواره به عنوان «نقشه انتزاعی شناختی» در نظر گرفته می شود که راهنمای تفسیر اطلاعات و حل مسئله است. بنابراین ما به یک طرحواره زبانی  برای فهم یک جمله و به یک طرحواره فرهنگی  برای تفسیر یک افسانه نیاز داریم(یانگ،کلوسکو و ویشار،،1389).
شناخت درمانی، بک (1976) در اولین نوشته هایش به مفهوم طرحواره اشاره کرد. با این حال در بافتار روان شناسی و روان درمانی طرحواره به عنوان اصل سازمان بخش کلی در نظر گرفته می شود که برای درک تجارب زندگی فرد ضروری است. یکی از مفاهیم جدی و بنیادی حوزه روان درمانی، این است که بسیاری از طرحواره ها در اوایل زندگی شکل می گیرند، به حرکت خود ادامه می دهند و خودشان را به تجارب بعدی زندگی تحمیل می کنند، حتی اگر هیچ گونه کاربرد دیگری نداشته باشند. این مسئله، همان چیزی است که گاهی اوقات به عنوان نیاز به هماهنگی شناختی   از آن یاد می شود، یعنی حفظ دیدگاهی در مورد خود یا دیگران؛ حتی اگر این دیدگاه نادرست یا تحریف شده باشد. با این تعریف کلی، طرحواره می تواند مثبت یا منفی، سازگار یا ناسازگار باشدو همچنین می تواند در اوایل زندگی در سیر بعدی زندگی شکل بگیرد (یانگ،کلوسکو و ویشار ،1389).

 

تعریف طرحواره
برای طرحواره تعاریف گوناگونی ارائه شده است و هر یک از این تعاریف به جنبه ای از این تعاریف پرداخته اند. در زیر به چند تعریف اشاره می شود:
یانگ(1999،1990) این فرضیه را مطرح ساخته است که بعضی طرحواره ها(به ویژه طرحواره هایی که عمدتاً و در اصل در نتیجه تجارب تلخ دوران کودکی ایجاد شده اند) می توانند بنیان و مرکز اختلالات شخصیت، مشکلات منشی ملایم تر و بسیاری از اختلالات مزمن محور یک باشند. برای بررسی این فرضیه، و زیر مجموعه ای از طرحواره ها که آن ها را طرحواره های ناسازگارانه اولیه نامید تعریف کرد.
تعریف جامع و بازبینی شده یانگ از طرحواره های ناسازگارانه اولیه، عبارت است از:
•    مضمون یا الگویی وسیع و منتشر
•    شامل خاطره ها، هیجانات، شناخت ها و احساسات بدنی
•    درباره خود شخص و ارتباط های او با دیگران
•    ایجاد شده در طول دوران کودکی و نوجوانی
•    گسترش یافته در طول دوره زندگی فرد
•    تا حد قابل ملاحظه ای معیوب و ناکارآمد.
به طور خلاصه، طرحواره های ناسازگارانه اولیه الگوهای هیجانی و شناختی خودشکنانه ای هستند که در اوایل دوره رشد،آغاز شده و در طول دوره زندگی تکرار می شود.  براساس این تعریف رفتار افراد خود، بخشی از یک طرحواره نیست. بر اساس نظریه شناختی، هنگامی که یکی از طرحواره های ناسازگارانه فراخوانده می شوند. بیمار هیجان منفی قوی و شدیدی همانند سوگ، شرم، ترس یا خشم را تجربه می کند. البته همه طرحواره ها به دلیل ضربه ها یا بدرفتاری های کودکی شکل نمی گیرند. مثلاً افراد می توانند طرحواره وابستگی – بی مهارتی را داشته باشند، بدون اینکه در کودکی ضربه یا صدمه ای دیده باشند. اگر چه ریشه و منشأ همه طرحواره ها تروما نیست. همه آن ها مخرب بوده و بیشترشان به دلیل حوادث آزارنده مکرر ودائمی در طول دوره کودکی تا برزگسالی، به وجود آمده اند. تأثیر همه این تجارب مرتبط تلخ، تراکمی است و مجموعه ی این تجارب است که فرد را به سوی یک طرحواره تمام عیار هدایت می کنند(یانگ،1999؛ به نقل از یانگ و همکاران،2003).
اینطور به نظر می رسد که مردم تحت تأثیر حوادثی هستند که طرحواره های آن ها را فعال می سازند و این یکی از دلایلی است که طرحواره ها بر فرایند تجارب بعدی تأثیرمی گذارند. بر نحوه فکر، احساس، عمل کردن بیماران، یا اینکه با دیگران چگونه ارتباط برقرار کنند، نقشی اساسی دارند و موجب می شوند که افراد در بزرگسالی همان تجارب آسیب زای دوران کودکی شان را به طور سهوی دوباره تجربه و بازسازی کنند. طرحواره ها در ابتدای کودکی و نوجوانی به عنوان بازنمایه های مبتنی بر واقعیت محیط کودکی شروع می شوند. طبیعت معیوب طرحواره ها همیشه در مراحل بعدی زندگی، هنگامی که بیماران به تکرار مکرر طرحواره هایشان در تعامل با سایر افراد ادامه می دهند، بارزتر می شود. طرحواره های ناسازگارانه اولیه و شیوه های ناسازگارانه ای که بیماران برای مقابله با آن ها یاد می گیرند اغلب زیربنای علائم اختلالات مزمن محورI همانند اختلالات اضطراب، افسردگی، سوءمصرف مواد و روان تنی هستند(یانگ،1999؛ به نقل از یانگ و همکاران،2003).
طرحواره ها چند بعدی هستند، بدین معنی که آن ها سطوح متفاوتی از شدت گستردگی را دارا می باشند. طرحواره های شدیدتر توسط تعداد بیشتری از موقعیت ها فعال می شوند. به عنوان مثال اگر یک فرد در دوران کودکی بارها و به مشکلی افراطی و به وسیله هر دو والدین مورد انتقاد قرار گیرد، در دوران بزرگسالی تقریباً با هر فردی که ارتباط برقرار می کند به گونه ای رفتار می کند که موجب می شود طرحواره ناکارآمد مربوط به آن انتقاد در وی فعال شود. اگر فردی انتقاد را در طول سنین بعدی زندگی و به طور اتفاقی و ملایم تری تجربه کند و یا اینکه انتقاد تنها توسط یکی از والدین صورت گیرد. در بزرگسالی طرحواره مربوط کمتر در وی فعال می شود. برای مثال احتمالاً این طرحواره شاید تنها به وسیله یک منبع قدرت پر توقع که همجنس والد انتقادگر است فعال شود. بعلاوه در حالت کلی هر چقدر طرحواره ای شدیدتر و عاطفه منفی همراه آن نیز قوی تر باشد هنگامی که فعال می شود، زمان بیشتری دوام می یابد(یانگ،1994).
بارتلت(1930) طرحواره را به عنوان سازماندهی فعال واکنش ها یا تجارب گذشته توصیف کرد که به طور معمول با عمل کردن به صورت پاسخ سازگار . منسجم فرض می شود. طبق تعریف بک(1979)، طرحواره ها  الگوهای شناختی ثابتی هستند که پایه ای برای غربالگری، تمایز و کدگذاری محرکی که فرد در مقابل آن قرار گرفته است، فراهم می آورد.
در تعریف ارائه شده از مک کارتی (1999)، طرحواره ها اطلاعات اساسی هستند که عاملی می باشند در جهت هم راستا شدن داده ها و اطلاعات جدید با دانش قبلی.

 

 

فهرست مطالب به شرح زیر میباشد:

3-2- طرحواره های ناسازگار اولیه
1-3-2-تاریخچه طرحواره
2-3-2- تعریف طرحواره
3-3-2- ریشه های تحولی طرحواره های ناسازگار اولیه
1-3-3-2- نیازهای هیجانی اساسی
2-3-3-2- تجارب کودکی و طرحواره های ناسازگار
3-3-3-2- ذهنیت های طرحواره ای
4-3-3-2- خلق و خوی هیجانی و طرحواره های ناسازگار
4-3-2- حوزه های طرحواره و طرحواره های ناسازگار اولیه
1-4-3-2- بریدگی و طرد
2-4-3-2- خودگردانی و عملکرد مختل
3-4-3-2- محدودیت های مختل
4-4-3-2- دیگر جهت مندی
5-4-3-2-  گوش به زنگی بیش از حد و بازداری
5-3-2- بیولوژی طرحواره های ناسازگار اولیه
6-3-2- عملکردهای طرحواره
1-6-3-2- تدوام طرحواره
2-6-3-2-بهبود طرحواره
7-3-2- سبک های مقابله ای ناسازگار
1-7-3-2- جبران افراطی طرحواره
2-7-3-2- اجتناب طرحواره
3-7-3-2- تسلیم طرحواره
8-3-2- سیمای بالینی طرحواره های فعال مربوط به افسردگی و اضطراب
1-8-3-2- حوزۀ طرد و بریدگی
2-8-3-2- محرومیت هیجانی
3-8-3-2- انزوای اجتماعی/ بیگانگی
9-3-2- حوزۀ عملکرد و خودگردانی
1-9-3-2- وابستگی/ بی کفایتی
2-9-3-2- آسیب پذیری نسبت به ضرر یا بیماری
3-9-3-2- شکست
5-2- پیشینه عملی
1-5-2- تحقیقات داخلی مرتبط با موضوع پژوهش
2-5-2- تحقیقات خارجی مرتبط با موضوع پژوهش
منابع
 

دسته بندی: مبانی نظری

تعداد مشاهده:
596
مشاهده

کد فایل:23974
انتشار در:۱۳۹۷/۶/۳۰
حجم فایل ها:126

اشتراک گذاری:

 قیمت:

18,600 تومان

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

 
پرداخت و دریافت فایل

برچسب ها:
گسترده نظری و پیشینه پژوهشی تعاریف و تاریخچه طرحواره های ناسازگار اولیهمبانی نظری طرحواره های ناسازگار اولیهپیشینه تحقیق طرحواره های ناسازگار اولیهپیشینه پژوهش طرحواره های ناسازگار اولیهادبیات نظری طرحواره های ناسازگار اولیه

 • پاورپوینت سیلو

  پاورپوینت سیلو برچسب ها: داخل سیلو گندمروش نگهداری گندم در سیلوهزینه نگهداری گندم در سیلوسیلوهای گندم ایرانروش نگهداری گندم در خانهنحوه ساخت سیلوانواع سیلو ذرتطراحی سیلو گندم رفتن به سایت اصلی پاورپوینت سیلو دسته بندي : مدیریت جزئیات و دریافت…

 • پیشینه و مبانی نظری تحقیق فن آوری اطلاعات و ارتباطات و توسعه منابع انسانی

  پیشینه و مبانی نظری تحقیق فن آوری اطلاعات و ارتباطات و توسعه منابع انسانی دانلود پیشینه و مبانی نظری تحقیق فن آوری اطلاعات و ارتباطات و توسعه منابع انسانی دسته بندي : روانشناسی و علوم تربیتی جزئیات و دریافت گزارش…

 • پاورپوینت مهارتهای تفکر

  پاورپوینت مهارتهای تفکر برچسب ها: پاورپوینت مهارتهای تفکرتفکر نقدی ( انتقادی ) رفتن به سایت اصلی پاورپوینت مهارتهای تفکر دسته بندي : روانشناسی و علوم تربیتی جزئیات و دریافت گزارش فایل مشخصات فایلعنوان: پاورپوینت مهارتهای تفکرقالب بندی: پاورپوینتتعداد اسلاید: 14قسمتی…

 • پاورپوینت تئوری گراندد

  پاورپوینت تئوری گراندد دانلود پاورپوینت تئوری گراندد دسته بندي : مدیریت جزئیات و دریافت گزارش فایل توضیحات: فایل پاورپوینت تئوری گراندد،در حجم 55 اسلاید قابل ویرایش. بخشی از متن: نظریه زمینه ای یا نظریه برخاسته از داده ها یا نظریه…

 • چارچوب نظری و سوابق تحقیق بازاریابی رابطه مند (فصل دوم پایان نامه)

  پيشينه پژوهش بازاریابی رابطه مند و وفاداری مشتری,پيشينه تحقيق بازاریابی رابطه ای چیست,دانلود چارچوب نظری و سوابق تحقیق بازاریابی رابطه مند (فصل دوم پایان نامه),فصل دوم پايان نامه ارشد ابعاد بازاریابی رابط,مباني نظري پایان نامه بازاریابی رابطه مند دانلود فایل…

 • تحقیق اثرات رضایتمندی شغلی بر جامعه

  رضایتمندی شغلی دانلود فایل اصلی تحقیق اثرات رضایتمندی شغلی بر جامعه از سایت دانلود فایل تحقیق اثرات رضایتمندی شغلی بر جامعه در حجم 40 صفحه و در قالب word و قابل ویرایش و با قسمتی از متن زیر:ضرورت و اهميت…

 • تحقیق بررسی عوامل گرایش به اعتیاد در بین جوانان 15 تا 25 سال همراه با پرسشنامه

  بررسی علل گرایش اعتیاد جوانان,پایان نامه علل اعتیاد جوانان و نوجوانان,پروژه اعتیاد جوانان,تحقیق بررسی عوامل گرایش به اعتیاد در بین جوانان,تحقیق در مورد اعتیاد جوانان,گرایش جوانان به اعتیاد,مقاله اعتیاد,مقاله مصرف موادمخدر جوانان,نگین فایل دانلود فایل اصلی تحقیق بررسی عوامل گرایش…

 • پاورپوینت مدیریت مالی

  پاورپوینت مدیریت مالی دانلود پاورپوینت مدیریت مالی دسته بندي : مدیریت جزئیات و دریافت گزارش فایل توضیحات: فایل پاورپوینت مدیریت مالی(برای مدیران غیر مالی) ، در حجم 305 اسلاید قابل ویرایش و کامل. بخشی از متن: اهداف رفتاری کل درس: …

 • ادبیات نظری و پیشینه تحقیق رضایت شغلی (فصل دوم پایان نامه)

  ادبیات نظری رضایت شغلی,پیشینه تحقیق رضایت شغلی,دانلود پیشینه پژوهش رضایت شغلی,فصل دوم پایان نامه رضایت شغلی,مبانی نظری مفهوم رضایت شغلی,مفهوم رضایت شغلی دانلود فایل اصلی ادبیات نظری و پیشینه تحقیق رضایت شغلی (فصل دوم پایان نامه) از سایت دانلود فایل…

 • ادبیات نظری و پیشینه تحقیق رضایت و وفاداری مشتریان

  ادبیات نظری و پیشینه تحقیق رضایت و وفاداری مشتریان دانلود ادبیات نظری و پیشینه تحقیق رضایت و وفاداری مشتریان دسته بندي : روانشناسی و علوم تربیتی جزئیات و دریافت گزارش فایل 2 - 1 - مقدمه 12 2 - 2…

 • پاورپوینت علوم تجربی اول دبستان مبحث : سالم باش ، شاداب باش

  پاورپوینت علوم تجربی اول دبستان مبحث : سالم باش ، شاداب باش برچسب ها: پاورپوینت علوم تجربی اول دبستان مبحث : سالم باش شاداب باش رفتن به سایت اصلی پاورپوینت علوم تجربی اول دبستان مبحث : سالم باش ، شاداب…

 • ادبیات نظری تحقیق جامعه پذیری و نظریه های آن (فصل دوم پایان نامه)

  پیشینه و مبانی نظری جامعه پذیری,تحقیق جامعه پذیری و نظریه های آن,چارچوب نظری جامعه پذیری و نظریه های آن,مبانی نظری تحقیق جامعه پذیری و نظریه های آن,نظریه های جامعه پذیری دانلود فایل اصلی ادبیات نظری تحقیق جامعه پذیری و نظریه…

 • نقش معافیت های های مالیاتی برتوسعه باشگاه های کوچک ورزشی از دیدگاه مدیران باشگاه ها و کارشناسان ورزش

  نقش معافیت های های مالیاتی برتوسعه باشگاه های کوچک ورزشی از دیدگاه مدیران باشگاه ها و کارشناسان ورزش برچسب ها: مالیات معافیت های مالیاتی باشگاه های کوچک ورزشی مدیران باشگاه ها و کارشناسان ورزشیپروژه نقش معافیت های های مالیاتی برتوسعه…

 • پیشینه تحقیق نظریه های امید به زندگی ، سرطان و سازگاری (فصل دوم پایان نامه)

  امید,پایان,پیشینه,تحقیق,دوم,زندگی,سازگاری,سرطان,فصل,نامه),نظریه,های دانلود فایل اصلی پیشینه تحقیق نظریه های امید به زندگی ، سرطان و سازگاری (فصل دوم پایان نامه) از سایت دانلود فایل دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق امید به زندگی ، سرطان و سازگاری (فصل دوم) در 48…

 • تحقیق اشتغال زنان در جامعه ایران

  اشتغال زنان دانلود فایل اصلی تحقیق اشتغال زنان در جامعه ایران از سایت دانلود فایل تحقیق اشتغال زنان در جامعه ایران در حجم 68 صفحه و در قالب word و قابل ویرایش و با فهرست زیر:فهرست مطالب :   بيان مسئله…

 • مبانی نظری صمیمیت زناشویی وصمیمیت جنسی

  مبانی نظری صمیمیت زناشویی وصمیمیت جنسی دانلود مبانی نظری صمیمیت زناشویی وصمیمیت جنسی دسته بندي : روانشناسی و علوم تربیتی جزئیات و دریافت گزارش فایل صمیمیت زناشویی و صمیمیت جنسی ازدواج پیمان مقدسی است که از طریق آن خانواده تشکیل…

 • پاورپوینت مستند سازي نرم افزار

  پاورپوینت مستند سازي نرم افزار برچسب ها: اصول مستند سازی نرم افزارداکیومنت سازی و تحلیل نرم افزارنمونه مستندات نرم افزاراستاندارد مستندسازی نرم افزارنمونه سند تحلیل نرم افزارابزارهای مستند سازیاستانداردهای مستندسازی نرم افزارانواع روش های مستند سازی رفتن به سایت اصلی…

 • مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعهد سازماني

  مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعهد سازماني دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق تعهد سازماني دسته بندي : روانشناسی و علوم تربیتی جزئیات و دریافت گزارش فایل تعهد سازماني واژه commitment در Webster dictionary - Merriam به معني 1 -…

 • دانلود پاورپوینت کتاب طرح ريزي واحدهاي صنعتي عبدالرسول انتظاری هروی

  دانلود کتاب طرح ريزي واحدهاي صنعتي عبدالرسول انتظاری هروی,کتاب طرح ريزي واحدهاي صنعتي انتظاری هروی,کتاب طرح ريزي واحدهاي صنعتي رسول انتظاری هروی,کتاب طرح ريزي واحدهاي صنعتي عبدالرسول انتظاری هروی,کتاب طرح ريزي واحدهاي صنعتي هروی دانلود فایل اصلی دانلود پاورپوینت کتاب…

 • پاورپوینت نمودار مونتاژ محصول

  پاورپوینت نمودار مونتاژ محصول دانلود پاورپوینت نمودار مونتاژ محصول دسته بندي : صنایع جزئیات و دریافت گزارش فایل توضیحات: فایل پاورپوینت آشنایی با نمودار مونتاژ محصول ، در حجم 18 اسلاید قابل ویرایش. بخشی از متن: نمودار مونتاژ (Assembly Chart)…

 • ادبیات نظری و پیشینه تجربی پیشرفت تحصیلی دانش آموز (فصل 2)

  ادبيات نظري خانواده و پیشرفت تحصیلی,پيشينه پژوهش,پيشينه نظري پیشرفت تحصیلی,چارچوب نظري تعریف پیشرفت تحصیلی,دانلود مباني نظري عملکرد تحصیلی,فصل دوم پیشرفت تحصیلی دانش آموز,مباني نظري عوامل پیشرفت تحصیلی,مباني نظري و پيشينه پژوهش پیشرفت تحصیلی دانلود فایل اصلی ادبیات نظری و پیشینه…

 • پیشینه تحقیق و مبانی نظری امید به زندگی

  پیشینه تحقیق و مبانی نظری امید به زندگی دانلود پیشینه تحقیق و مبانی نظری امید به زندگی دسته بندي : روانشناسی و علوم تربیتی جزئیات و دریافت گزارش فایل اُمید به زندگی : یکی دیگر از جنبه های روان شناختی…

 • بررسی موانع رشد بانکداری اسلامی درایران

  بررسی موانع رشد بانکداری اسلامی درایران برچسب ها: دانلود پایان نامه بررسی موانع رشد بانکداری اسلامی درایراندانلود پروژه بررسی موانع رشد بانکداری اسلامی درایرانمبانی نظری بررسی موانع رشد بانکداری اسلامی درایران رفتن به سایت اصلی بررسی موانع رشد بانکداری اسلامی…

 • بررسی اثربخشي روان نمايشگري با محتواي معنوي بر ميزان شادي، لذت و سلامت روان دانشجويان

  بررسی اثربخشي روان نمايشگري با محتواي معنوي بر ميزان شادي، لذت و سلامت روان دانشجويان برچسب ها: تحقیق روان نمايشگريمقاله سلامت روانتعریف سلامت روان در روانشناسیتحقیق بررسی اثربخشي روان نمايشگري با محتواي معنوي بر ميزان شادي لذت و سلامت روان…

 • دانلود چارچوب نظری و سوابق پژوهشی مفاهیم و نظریات مشارکت مردمی (فصل2)

  پيشينه پژوهش مشارکت شهروندان در امور شهری,پيشينه تحقيق نظریه های مشارکت مردم,دانلود چارچوب نظری و سوابق پژوهشی مفاهیم و نظریات مشارکت مردمی,دانلود مباني نظري مشارکت شهروندی,مباني نظري دیدگاه های مشارکت مردمی,مباني نظري مديريت مشارکت مردمی در مدی دانلود فایل اصلی…

 • مبانی نظری پژوهش و تحقیقات پیشین تعریف و ابعاد عزت نفس (فصل دوم)

  مبانی نظری پژوهش و تحقیقات پیشین تعریف و ابعاد عزت نفس (فصل دوم) برچسب ها: مبانی نظری و پیشینه پژوهش (فصل دو)افزایش عزت نفستفاوت عزت نفس و اعتماد بنفسمقاله درباره عزت نفسعزت نفس در اسلامکتاب عزت نفسعزت نفس دکتر هلاکوییمقاله…

 • پرسشنامه اضطراب آشکار و پنهان اشپیل برگرSTAI

  پرسشنامه اضطراب آشکار و پنهان اشپیل برگرSTAI دانلود پرسشنامه اضطراب آشکار و پنهان اشپیل برگرSTAI دسته بندي : پرسشنامه جزئیات و دریافت گزارش فایل پرسشنامه اضطراب آشکار  و پنهان اشپیل برگرSTAI  در 10 صفحه در قالب word , قابل ویرایش…

 • دير جوش خوردن شكستگي دوسر استخواني یا جوش نخوردن آن

  استخوان,جوش خوردن,دير جوش خوردن شكستگي دوسر استخواني یا جوش نخوردن آن دانلود فایل اصلی دير جوش خوردن شكستگي دوسر استخواني یا جوش نخوردن آن از سایت دانلود فایل تحقیق دير جوش خوردن شكستگي دوسر استخواني یا جوش نخوردن آن در…

 • آموزش ویدئویی کامل + جزوه تایپ شده ، رنگی و مصور فصل چهارم ریاضی یازدهم تجربی ( مثلثات )

  پیش نویس کتاب ریاضی یازدهم,ریاضی پایه یازدهم,کتاب ریاضی پایه یازدهم,کتاب ریاضی سال یازدهم,کتاب ریاضی صنف یازدهم,کتاب ریاضی یازدهم دانلود فایل اصلی آموزش ویدئویی کامل + جزوه تایپ شده ، رنگی و مصور فصل چهارم ریاضی یازدهم تجربی ( مثلثات )…

 • بررسی نقاط قوت و ضعف صنعت گردشگری ایران و مالزی

  بررسی نقاط قوت و ضعف صنعت گردشگری ایران و مالزی برچسب ها: صنعت گردشگری پایان نامه بررسی نقاط قوت و ضعف صنعت گردشگری ایران و مالزیپروژه بررسی نقاط قوت و ضعف صنعت گردشگری ایران و مالزیتحقیق بررسی نقاط قوت و…

 • پاورپوینت اخلاق حرفه ای

  پاورپوینت اخلاق حرفه ای دانلود پاورپوینت اخلاق حرفه ای دسته بندي : روانشناسی و علوم تربیتی جزئیات و دریافت گزارش فایل پاورپوینت اخلاق حرفه ای، در 30 اسلاید.فهرست مطالب : تعریف اخلاق حرفه ای سطوح اخلاقی اخلاق از نظر جامعه…

 • مبانی نظری وپیشینه تحقیق مشاوره گروهی

  مبانی نظری وپیشینه تحقیق مشاوره گروهی دانلود مبانی نظری وپیشینه تحقیق مشاوره گروهی دسته بندي : روانشناسی و علوم تربیتی جزئیات و دریافت گزارش فایل مشاوره گروهی مفهوم مشاوره : انسان از ابتدای کودکی تا سن پیری پیوسته به نقش…

 • بررسی رابطۀ بین تأمین مالی از محل افزایش سرمایه و بازده سهام شرکت‌های پذیرفته‌شده در بورس

  بررسی رابطۀ بین تأمین مالی از محل افزایش سرمایه و بازده سهام شرکت‌های پذیرفته‌شده در بورس برچسب ها: بررسی رابطۀ بین تأمین مالی از محل افزایش سرمایه و بازده سهام شرکت‌های پذیرفته‌شده در بورستحقیق بررسی عوامل مؤثر بر هزینه سرمایهمقاله…

 • ادبیات نظری و پیشینه تحقیق تیپ شخصیتی و روان شناسي فردي (فصل دوم )

  پیشینه پژوهش تیپ شخصیتی و روان شناسي فردي,پیشینه تحقیق تیپ شخصیتی و روان شناسي فردي,چارچوب نظری تیپ شخصیتی و روان شناسي فردي,فصل دوم پایان نامه تیپ شخصیتی و روان شناسي فردي,مبانی نظری تیپ شخصیتی و روان شناسي فردي دانلود فایل…

 • پیشینه و مبانی نظری تحقیق سود عملیاتی و جریان نقدی آتی

  پیشینه و مبانی نظری تحقیق سود عملیاتی و جریان نقدی آتی دانلود پیشینه و مبانی نظری تحقیق سود عملیاتی و جریان نقدی آتی دسته بندي : روانشناسی و علوم تربیتی جزئیات و دریافت گزارش فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق…